5 kwietnia 2009

Vintage Month #1-2

RPG #2 przesunie się na przyszły tydzień (z braku czasu na picie i rozmowę). W zamian za to, podsumowanie ważniejszych wydarzeń w światku retrogamerskim z okresu około miesiąca. [Nie będzie meczu! Będzie chór! - Al. :)]Projekty & Blogi

- Robert Kuntz, współprowadzący Greyhawk w pierwszej połowie lat 70-tych i przyjaciel Gygaxa otworzył autorski blog poświęcony historii RPG w Lake Geneva. Notki nań pisze on sam oraz kilkunastu grognardów.- Chgowitz otworzył stronę, gdzie umieszcza informacje, raporty z sesji i inne materiały ze swojej domowej kampanii w systemie OSRIC pn. The Dark Age

- Stonehell, tworzone przez Amityville Mike'a nadal rozrasta się systematycznie. Ostatni update to Hexperiment (kolejna część 3 poziomu).

- Na blogu Sword+1 rozwijany jest orientalny setting Ruins & Ronin do Swords & Wizardry (wersja White Box). W dziale download autor zamieścił także inne materiały do tego retro-klona.

- Ruszyła strona Megadungeon.net Jamesa Maliszewskiego. Jest to wciąż rozwijana all-dungeon campaign.

- Goodman Games zamieścił konwersje paru ichnich Dungeon Crawl Classic z d20 -> 1E (na samym dole).

- Drugi, poprawiony print Swords & Wizardry. Dostępny też jako hardcover w opcji print-on-demand.

- Twórca Swords & Wizardry, Matt Finch przejął prawa i pieczę nad OSRIC. Zapowiadana jest wersja 2.01, która w opcji print-on-demand będzie w twardej oprawie. Dostępna jest też nowa strona Swords & Wizardry. Warto zaznaczyć, że sporo na niej darmowego materiału do obu wersji gry.

- Udana gra - symulakra pn. Microlite74 doczekała się nowej wersji, która ukazała się w rocznicę śmierci Gary'ego. Dodatek Ancient Auguries tamże.

- Brave Halfling Publishing wydało kolejne podręczniki: Cavalier, Paladin & Squire (opis tych profesji do systemu Swords & Wizardry) i moduł The People of the Black Pit.

- Elf Lair Games wydało nową, poprawioną wersję Spellcraft & Swordplay (gra płatna).

- Nowości z Dragonsfoot: tilesets do Dungeon Craftera (tutaj wcześniejsze) oraz narzędzie dla DM-a pomagające śledzić upływ czasu w przygodzie (do 1E).

- Przecena kilku podręczników do OSRIC.


Czasopisma

- Wyszedł czwarty numer Fight On! Dedykacja: Dave "Dream Weaver" Hargrave. Co więcej, Fight On! oraz Swords & Wizardry były przez kilka tygodni w czołówce ściąganych oraz drukowanych pozycji na Lulu.com. Odpowiednio #2 i #5. Dodam, że Lulu coraz bardziej liberalizuje i minimalizuje wymogi usługi POD (print-on-demand). Teraz każdy gamer może umieszczać swój materiał, który bazowo powinien mieć wkrótce (jeśli już nie ma) opcję druku w twardej oprawie.

- Ciepło przyjęty magazyn Matta Fincha, Knockspell wkrótce doczeka się drugiego numeru.

- Crusader Journal #11 (płatny zin firmy Troll Lord Games poświęcony jej produktom oraz retrogamingowi w ogóle).

- Przez krótki okres czasu dostępny był artbook z ilustracjami z różnych współczesnych old schoolowych projektów (głównie zinów i paru retro-klonów) pn. The Art of the Old School Renaissance! Do tego pomysłu obiecano powrócić.

Brak komentarzy: