25 maja 2009

5000$

Na portalu Noble Knight Games pojawił się dawno niewidziany pierwszy print OD&D (woodgrain box; ręcznie składany przez Gary'ego & Co; stan VG/VG+; jest tylko kilkaset takich na świecie). Jest to drugi czy trzeci egzemplarz jaki pojawił się w ciągu dwóch ostatnich lat na internetowych aukcjach / sklepach. Cena rekordowa: 5000$ (dotychczas, wg strony dla RPG-owych kolekcjonerów The Acaeum, było to 4200 - 4300$).

Wzdech...

4 komentarze:

smartfox pisze...

Heh, nieźle. 5 tysięcy baksów za dinozaura w dobrym stanie ;). Niezłe, niezłe

Nimsarn pisze...

Chciałeś powiedzieć: Dinozaura w bardzo dobrym stanie. Czasami nachodzi i mnie takie marzenie by kiedyś za taką kasę sprzedać swoją skromną kolekcję. Ale do tego jakieś pandemonium musiałoby się po drodze napatoczyć :D

Anonimowy pisze...

Pewnie to, co mamy w kolekcjach i tak jest niewiele warte w porównaniu do rzeczy z lat 7o-tych. Wszystko przez komunę, Żelazną Kurtynę, itp. ;) Nawet mój OD&D (White Box, 7th print) to max 400$. Albino ma Adventures In Fantasy (podobna cena, 400 - 500$).

Gdyby nie brak rynku, gdyby nie ustrój w jakim żyliśmy bez normalnego przepływu gier i innych nowinek z Zachodu, to dzisiaj durna kolorowanka do D&D z końca lat 7o's (jest więcej warta niż Horror w Orient Expresie czy boxy do Planescape'a osiągające zaledwie 100-300 zł na Allegro) byłaby pod polskimi strzechami. :)

smartfox pisze...

I tu można dziękować Jałcie etc. Ale już milczę, nim wybuchła dyskusja dojdzie do poziomu prawa Godwina ;)

Pozdr