17 października 2009

Vintage Month #10.5

Zmieniłem numerację notek, coby lepiej odpowiadała miesięcznemu datowaniu, plus obrazek Albino w miejsce Marusi. Cheers.


Okołogrowe

- Artykuły z The Escapist:


Back in the Game
Dungeon World: A Closer Look
A Different Perspective- Krótki art o D. Hargravie - tutaj.

- Dla szukających konkretów ad sandbox - próba zdefiniowania tego oldschoolowego modelu gry poczyniona przez Roba Conley'a. Tutaj. Przypominam też o powstającej serii 34 artykułów autora Points of Light, pn. A Fantasy Sandbox in Detail - tutaj.

- Interesująca notka Maliszewskiego o elfach w oldschoolowym D&D / AD&D (wiecie, tych lejących do mleka, brodatych pokurczach z Eddy).


Retroklony / Projekty

- S&W White Box - nowa klasa, Duelist.

- Bestiariusz do Labyrinth Lord, Creatures from Unknown Lands. Drugą rzeczą jest mini-moduł do tej gry (darmowy): Treasure Crypt of the Salstine Pirate.

- Mutant Future: zestaw 5 PDFów do tego postnuklearnego retroklona. Creatures of the Wastelands.

- Klasa do AD&D: Bowman.


Basic RolePlaying
Niestety, pomimo wielu rzeczy, które w tym miesiącu zapowiedziano lub już się ukazały, nadal nie ma nic od ekipy Chaosium - wszystkie poniższe pozycje to produkty firm trzecich lub fanowskie monografy. Wzdech.

- Nowy dodatek do BRP Rome: Veni, vidi, vici

- Dodatek fanowski Classic Fantasy (Return to the Dawn of Roleplaying) już w druku.

- Monografia najlepszych przygód z Halloween w temacie, które brały udział w 2009 Chaosium Halloween Adventure Contest. Zwie się to to Plane 09 From Halloween (do Call of Cthulhu oraz BRP).

- Kolejna konkursowa monografia 11 najlepszych przygód biorących udział w 2009 Chaosium BRP Adventure Contest. Monografia zatytułowana jest The River of Terror.

Brak komentarzy: