21 listopada 2009

OD&D Thief: Player Character

Role: Clerk (Public Works Departament)
Class: Magic-User (Air; Adept Level)
Faith: Builder
Alignment: Law
STR:6; INT:10; WIS:8; CON:14; DEX:12; CHA:8
HP: 2; AC: 9; Weapon: staff, dagger.


 
Opis: Średniego wzrostu, lekko przy kości, nie rzucająca się w oczy dziewuszka w wieku 27 lat. Brązowe oczy i blada cera. Włosy długie i czarne, powiewające swobodnie nawet w szczelnie zamkniętych, bezwietrznych pomieszczeniach.


Historia: Dziewuszka opuściła Bractwo Dłoni po tym, jak nawdychała się rożnych świństw i o mało była nie zeszła. Zakończyła swoje dalsze pięcie się po trudnej ścieżce, która wymagała od Magini Powietrza zarówno wiedzy, jak i dążenia do doskonałej harmonii pomiędzy ciałem, a intelektem. Wybrała prostszą pracę, w której mniej ryzykuje, a i Bractwo zadecydowało nie odbierać jej różdżki i poprosiło ją w zamian o bycie "oczami i uszami" gildii w Mieście.


Osobowość: Postać cicha, spokojna, wsłuchana w wiatr i obserwująca każdą, nawet najmniejszą bryzę. Dość sprawna akrobatka (te zdolności wykształciła w trakcie treningu na Adepta ścieżki Powietrza). Nikt nie wie, że potrafi przywołać Żywiołaka Powietrza, ale ludzie i tak odnoszą się do niej raczej z szacunkiem i lękiem - w końcu w referencjach wpisane miała: Była adeptka Bractwa Dłoni na wygnaniu z własnej woli. Podwoje Bractwa nadal są dla niej otwarte. Adeptkę cechują [i tutaj podano kilkanaście przydatnych w Mieście zalet i doświadczeń]. Pomimo tego (czy to z bojaźni, czy z podziwu) jest dość lubiana i ma już kilku znajomych w Departamencie. Spędza wiele czasu (o ile uda jej się uzyskać odpowiednie papiery) w Bibliotece tajemniczych Opiekunów, która pojawiła się niedawno i znikąd w Mieście.


Motywacja: Wiedza, spokojny (nieawanturniczy) byt.

2 komentarze:

Anonimowy pisze...

Graliście już w Thiefa?

Anonimowy pisze...

Jeszcze nie, próbna postać. ;)