22 kwietnia 2010

Sprawdź jaki z Ciebie bohater

W ósmym numerze Dragon Magazine (lipiec 1977) ukazała się prześmiewcza notka napisana przez Briana Blume`a (Realism in D&D). Według słów autora, stanowiła ona odpowiedź na pojawiające się ówcześnie zarzuty dotyczące braku realistyczności zasad D&D. Tym razem poszło o sposób generowania cech postaci. W odpowiedzi, Blume zaproponował, by statystyki bohaterów tworzyć w oparciu o realne cechy psychofizyczne prowadzącego daną postać gracza. Innymi słowy - przelicz swoje abilities na wysokości cech w D&D.

Siła. Idź na siłownię i sprawdź ile kilogramów jesteś w stanie podnieść. Uzyskany wynik podziel przez 5 - będzie to wartość twojej siły (w tym miejscu przeliczyłem funty na kilogramy w relacji: 2 funty = 1 kg)

Inteligencja. Sprawdź rezultat ostatniego testu IQ, który rozwiązywałeś. Podziel wynik przez 10 - to twój współczynnik inteligencji w D&D.

Mądrość. Oblicz przeciętną liczbę godzin w tygodniu, którą spędzasz grając w D&D lub przygotowując kampanię. Od liczby 20 odejmij uzyskany wcześniej wynik. To twoja mądrość (czyli wychodzi na to, że duża ilość grania w D&D działa negatywnie na naszą intuicję, albo Blume zrobił błąd i miało być na odwrót - od ilości grania w D&D per week odejmij 20. W każdym bądź razie, Blumowi wyszło 19!)

Zręczność. Udaj się na bieżnię i przebiegnij dystans 440 jardów (czyli ok. 402 metry). Od liczby 80 odejmij swój czas (mierzony w sekundach) - to twoja zręczność.

Kondycja. Oblicz przez ile kolejnych miesięcy nie opuszczałeś zajęć szkolnych bądź nie musiałeś brać zwolnienia z pracy z powodu choroby. Wynik to twój współczynnik kondycji.

Charyzma. Oblicz ile razy pojawiłeś się w telewizji i/lub ile razy twoje zdjęcie pojawiło się w gazecie. Wynik pomnóż przez 2 - to twoja charyzma. (pytanie, czy w obecnych czasach powinniśmy wliczać w to także internet?)

No to jak, tworzymy postacie? ;)

4 komentarze:

Paladyn pisze...

Będe miał boskiego CON-a, dość wysoki INT, być może niezgorszy W?IS, ale reszta to dumpstaty :-)

Nimsarn pisze...

Dobre :D
Prosty sposób na zamknięcie komuś ust :D
A jaka skala porównawcza :D

Anonimowy pisze...

Kiedyś z kumplami przerabialiśmy na statsy AD&D różnych znajomych i wrzucaliśmy je jako potwory na bieżących sesjach. Fun był przedni. ;)

smartfox pisze...

No to CON mam z dupy, ale zwolnienie brałem na dziecko :).

kurcze, WIS też fatalnie, w dedeki praktycznie nie gram. STR niezły, jeśli wliczyć ile kilogramów brzucha noszę :).

Pozdr