20 czerwca 2010

DDGF 2010: Materiały ściągnięte

Radioaktywną Osadę, udostępnioną wczoraj w ramach Free RPG Day 2010, ściągnięto 23 razy - dzięki za zainteresowanie! :) Grzebiąc po Drivethru i stronach wydawców, którzy wzięli udział w tej ciekawej inicjatywie, nie znalazłem za wiele dla siebie. Na pewno odświeżę sobie nieco Castles & Crusaders (free przygoda: The Rising Knight i nowy QuickStart). Z lochów Ramela zassałem zachwalane przez niego demo Evernight (faktycznie niezłe, Dude!). Chaosium jak zwykle udaje trupa, ale jest dobra alternatywa w postaci przygody Goodman Games (Abominations of the Amazon). Pojawiły się, rzekomo, QuickStarty i przygoda do znakomitego RPG, Hollow Earth Expedition oraz zapomnianego HârnMaster, ale nie znalazłem żadnego info. Z ostatnich darmowych projektów OSR, polecam:


* Stosunkowo nowy retroklon D&D: Rules Cyclopedia, moim zdaniem udany, pn. Dark Dungeons. Dostępny za free w PDF i odpłatnie na Lulu w miękkiej i twardej okładce.

* Orientalną przygodę do AD&D 1E, The Forgotten City of Al-Arin (44 strony, free).

* Stronę blogową, postawioną w zeszłym tygodniu: pełna świetnych materiałów, unikatowych fotek i tekstów z przeszłości RPG oraz podstawowych linków: The Delve.

... a poza tym, jak co miesiąc, mnóstwo darmowego (i płatnego stuffu). Przecież Free RPG Day trwa w OSR cały rok. ;)

2 komentarze:

Key-Ghawr pisze...

"Dark Dungeons" przeglądałem tylko pobieżnie. Wiem, że wielu graczy ma sentyment do "Rules Cyclopedii" (spośród różnych edycji D&D, ten podręcznik stoi wysoko w wielu rankingach systemów RPG). Z drugiej strony nie wiem czy jest sens klonować tak łatwo dostępny (choć przyznaję, trochę drogi - od 50 do 100 US) podręcznik. W klonie nie podoba mi się grafika, coś zachachmęcono z tabelami ataków - w wolnej chwili zrobię analizę.

Anonimowy pisze...

Co jakiś czas wychodzi poprawiona wersja. W ogóle porażka, że puścili to w POD z taką masą błędów, ale już zaczyna to to wyglądać normalnie.