14 lipca 2010

Poranek w Retro-Caffè

Cadrach napisał kolejny ciekawy tekst, będący jego przemyśleniami na (m. in.) temat Problemów ze Starą Szkołą RPG Key-Ghawra. Jest tam więcej ciekawych uwag na inne pokrewne tematy, z którymi się w większości zgadzam - w każdym razie, polecam lekturę: De incarnationibus Labirynthum Mortis. Drugim, bardziej "przaśnym i krejzolskim", porannym znaleziskiem jest kolejny respons na Wstęp do Starej Szkoły Fincha (w tłumaczeniu Squida) na jakimś nieznanym mi wcześniej forum. Polecam, bo to exemplum odmiennej logiki myślenia [;)]: Karczma Ankh-Morpok. Tak sobie myślę, że to tłumaczenie, bez deprecjonowania inicjatywy Squida i jego pracy, narobi(ło) więcej kaszany, niż troll kupy - no ale takie życie w rzyci. Wkrótce Squid złoży i zamieści w sieci Swords & Wizardry w wersji PL - wtedy dopiero będzie Śmiechowo Dolne we fundomie. Czekam niecierpliwie. ;)

Retro-Dzień Dobry!

2 komentarze:

Squid pisze...

No, ja bym się aż tak bardzo tej dyskusji na Karczmie nie czepiał. OK, miejscami dyskusja idzie w stronę określenia Jedynego Dobrego Stylu Grania (TM), ale poza tym dyskusja o umiejętnościach gracza i postaci - sensowna i logiczna.

Jeśli kogoś tekst inspiruje do własnych sesji RPG, to jest nieźle, nawet, gdyby to nie był "prawidłowy OSR".

Wieści z pisania SnW: po tygodniowej przerwie wracam do składu. Jeżeli uda się wszystko załatwić ze składem, to faktycznie "wkrótce" jest prawdopodobne.

Pozdrawiam,

Squid

Anonimowy pisze...

Ja się nie czepiam, podziwiam. :)