24 sierpnia 2010

BRP News

- Devil's Gulch - to moduł wydany przez Chaosium, zawierający opis miasta, kilka scenariuszy i nowych zasad do grania w realiach Pulp Western. W dodatku tym zawarto także porady jak przenieść kampanie do historycznego Westernu, wiktoriańskiej kolonizacji Marsa oraz steampunkowego Westernu.


- Fanom settingu Val-du-Loup polecam stronę autora (trochę nowości, stuffu, poprawek).

- Podobnie ma się z monografią do d100, pn. Aces High. Strona autora.

- O tym, że BRP jest idealny dla rozgrywek w cRPG-owym świecie The Elder Scrolls (niemal identyczna mechanika rozwoju skilli, system magii), przekonywać chyba nikogo nie trzeba. Tutaj całkiem zacna konwersja.

- Poprawiona karta postaci do monografii Classic Fantasy.

- Prehistory of Call of Cthulhu oraz A Path Not Taken? - notki Maliszewskiego o początkach cthulhowej wersji BRP oraz o Questworld.

3 komentarze:

Piotr Koryś pisze...

O, trzeba zakupic dodatek. Dzieki za informacje!

smartfox pisze...

@ Piotr
Maniak westernu :)

@ Ojciec Kanonik
Na "Strange Tales..." ostrzę sobie ząbki. Ogólnie "Val-du-Loup" można zajebiaszczo połączyć z "Crusaders of the Amber Coast". Okres ten sam, podobna konwencja.

A tak swoją drogą, kojarzysz to?: http://catalog.chaosium.com/product_info.php?cPath=37&products_id=2516

Opis enigmatyczny, ale zachęcający.

Anonimowy pisze...

Ashes właśnie nie znam, chociaż sporo razy linkowałem, a to jeden z najstarszych monografów. Juz wyszła kontynuacja: Dust to Dust.

http://catalog.chaosium.com/product_info.php?cPath=37&products_id=5126

W ogóle kupiłem Classic Fantasy i chyba jednak wolę AD&D 1E (CF to hybryda Jedynki z BRP) albo jeśli już coś w tym stylu do BRP, to "po Bożemu": chaosiumowy RQ I-II albo własne homebrew. Chyba sprawdzę jeszcze The Green (dam znać jak będę miał).

@Piotrek
No problem, jak zakupisz, rzuć gdzieś komcia z opinią. :)