17 listopada 2010

Skąd się wziął smok i jak go używać?

W e-zinie Portalu, pn. Gwiezdny Pirat, miał swoja premierę nowy mini-magazyn poświęcony retrogamingowi, OSR-owi i różnym takim zaawansowanym dewiacjom. GP ze Smokiem można zassać stąd.

6 komentarzy:

Key-Ghawr pisze...

Kanoniku, co tak skromnie! W końcu jakiś fajne i inspirujące tło dla kampanii. Lepsze to niż wielkie buchy-potworki z oficjalnymi opisamy karczm, geografii i tajnych stowarzyszeń.

Loch autorstwa Squida też może się przydać.

Gratuluję.

Key-Ghawr pisze...

Aha, widzę że rozumienie Old-schoolu w PL skupiło się wyłącznie wokół OD&D. W sumie to oczywiste, bo głównie ten temat dotychczas był wałkowany w naszej rodzimej blogosferze (czym zresztą sam się zajmowałem). Myślę, że pora pokazać zgłębić nowe obszary starych gier, oryginalny RQ, Traveller, B&B...

neurocide pisze...

Dzięki.

smartfox pisze...

Świetny materiał. Z przyjemnością się czytało.

Anonimowy pisze...

Old School, kolego Ghawr, to OSR, co samo w sobie jest nieporozumieniem. ;) Gdyby to było CHOCIAŻ OD&D, to by było git. Serio. ;) Smart - dzięki. :)

Key-Ghawr pisze...

Kolego Kanoniku, powiem, że coraz mniej podobają mi się definicje wykluczające. Sam termin OSR jest cholernie nieprecyzyjny (teoretycznie sugeruje przecież wskrzeszanie starych gier i sposobów gry, choć wiemy jak to wygląda w praktyce).

Przecież nie cała polska blogosfera staroszkolna jara się klonami. A my to co? :D