8 listopada 2012

Alterterra #3: Postacie

Signill – młoda, rudowłosa Bałtka, której pasją jest poznawanie różnych krain, regionalnych legend i gromadzenie bogactw przynależących do ich obywateli. Spokojna, taktowna, wyspecjalizowana w „ślusarce” i zabójcza w walce na dystans. Urodzona na wyspie Runica. Ma za sobą ponurą przygodę w Ślężanii.

Tulia „Do Szyi” – seksowna i charyzmatyczna Bałtka z wymordowanego rodu królewskiego, władającego wyspą Runicą. Pseudonim nadali jej koledzy z Legionu Agarthy, zachwycając się jej smukłymi nogami. Chłodna i zdystansowana. Nienawidzi Dunów, którzy wykończyli jej rodzinę i Aztlan, których najazd powstrzymała.

Aldona – blondwłosa organizatorka przyjęć i dostawca towarów na przyjęcia. Bałtka urodzona na Runicy. Mieszczanka ta „położyła” przyjęcie u jednego Duna i musiała ukryć się w odległej wsi, by uniknąć pohańbienia lub śmierci. Niedoświadczona Awanturniczka, starająca się znaleźć w nowej sytuacji i przeżyć..

Janosz – ciemnowłosy druciarz romski, którego nie chcieli przyjąć w żadnym Cechu Rzemieślniczym. Jego tabor wyrżnęli duńscy okupanci Runicy. Znakomity nożownik szukający zemsty na Dunach odpowiedzialnych za mord jego klanu.

Brak komentarzy: