21 kwietnia 2016

Znalezione w sieci

Trochę przydatnych linków z oldschoolowym materiałem.- Proste, wielofunkcyjne narzędzie online do generowania masy przydatnych rzeczy na bazie mechaniki OD&D.

- W Outdoor Survival, PC mają bazowe 6 punktów ruchu. Tutaj macie foto z tej gry z kosztami wejścia na heks o określonej rzeźbie terenu.

- Dobry generator postaci OD&D. Aby wylosować nową, wystarczy odświeżyć stronę.

-Szukacie jeszcze więcej świetnego stuffu i dyskusji o OD&D poza starym, zasłużonym ODD74? Alternatywa.

- Niezły blog faceta grającego w latach 1975-1980 w OD&D, Kalenara Frosthelma [kampania Ruins of Murkhill]. Sporo pamiętnikarstwa i porad.

- Stara, ale wciąż czynna i warta uwagi strona o RuneQuest. Generatory postaci, mapy, lore, opowiadania. Wszystko w oprawie z przełomu milenijnego.

- AD&D 0.5E czyli OD&D z suplementami + materiał ze SR i pierwszych Dragonów w jednym, nielegalnym podręczniku? Jasne! Na bazie Drugiej Edycji D&D (Holmes) powstał kiedyś The Gray Book - kompletny podręcznik do tej wersji OD&D. Inną wersją, opartą na wyłącznie na 3LBB i kilku artykułach z ówczesnych zinów, jest jednotomowa wersja Greyharpa. Jak ktoś nie ma, niech sobie którąś ściągnie.

- Pseudo-RuneQuest 6 być może zniknie (a może nie) z powodu wznowienia oryginalnego RuneQuesta II przez Chaosium. Z racji tego polecam ściągnąć dostępną jeszcze wersję darmową tego wariantu BRP: RQ 6 Essentials.

- Znakomita strona poświęcona Classic Traveller. Zawiera generatory systemów gwiezdnych, szablony okładek oryginalnych podręczników i wiele innego, przydatnego stuffu.

- 14 kwietnia było coś takiego jak Dzień Swords & Wizardry. Jeśli ktoś koniecznie chce pograć w tego retroklona, to poza polską podstawką może zassać sporo anglojęzycznych dodatków do gry stąd.

Brak komentarzy: