17 lipca 2017

Zamykanie Inspiracji

Kochani, stali Czytelnicy naszego bloga. Trochę próbowaliśmy mieszać z layoutem i różnymi usprawnieniami stareńkich Inspiracji. Od kilku miesięcy pisaliśmy, że trochę zmieniamy w formule bloga. Mieliśmy tu niemały chlew wizualny, a Key wyprodukował nawet manifest z d100 przykazaniami, które rozlały się nawet na marginesy. :) Doszedł nam profil na FB, uruchomiłem znów (po ponad roku; since 2009) nasz Twitter, a przy piwku i kolejnej sesji w OD&D padł pomysł na gówniane AdSense (które i tak wszyscy blokują ;) ). Myślałem nad 3 kolumnami, Key dorzucił swoje Esperanto RPG i padł pomysł, żeby wybrać z setek postów (albo napisać na nowo jakąś kompilację) kanoniczne dla retrogamingu posty / dykteryjki i zebrać je w sążniste artykuły. Takie od A do Z, o co w tym małym, brązowym burdelu z dodatkiem JG chodziło. Albo nasze warianty - jakże modne w 70's (ale mi sie odechciało spisywać skrypt Supplement V: Thief z wydruku). Nie stykło czasu, chęci. Kilka rzeczy zrobiliśmy, kilka nie.


Miałem wybór: zmodernizować nasze (pra)stare Inspiracje do zamulonego muła w stylu bloga Borejki. Z masą gówna po marginesach i bagnem szybkości, lub zostać przy tym, co jest. W sumie chyba lepiej, że zostaniemy przy starym, sprawdzonym szablonie. Miał być powrót do 2008 i barokowego layoutu Demons & Dragons.

No, ale kolejny czarny blog? Sucks. Zostajemy przy starym layoucie i skryptach. Kilka tagów poszło się kochać z belki u góry, ale nadal są (np. Dragon Warriors / Hollow Earth Expedition [pozdro Smartfox]). BOX z moimi materiałami też pofikał i nie chce współpracować, ale kij(owski). Kto będzie chciał, znajdzie tam, co będzie chciał. Np. pierwszy moduł oldschoolowy w PL czy luźny Dekalog dla wszystkich "ról" graczy, uczestniczących w starych grach (itd., itp.).

Padł jeszcze pomysł Roberta o praktyczny odpowiednik Ready Jarl Sheets (te z kultowego dodatku Judges Guild są nieco nieporęczne). Widział jak to działa, ale też chęci brak. Przy okazji, ten młody człowiek wniósł masę świeżości w nasze monstrum retrogamingowe. All Hail.

4 komentarze:

Adam pisze...

Dzięki za ciekawe teksty! Mam nadzieję, że wakacje na Inspiracjach nie będą trwały długo.

Bartosz Skuziński pisze...

Ale dostęp będzie nadal? :(

Anonimowy pisze...

A napisałem, że nie będzie, Bartek?

smartfox pisze...

Layout? JMT. Czekam na ciekawe artykuły. :)

No i pozdro w drugą stronę :)