4 czerwca 2019

BECMI: Łowcy gigantów #10

Elmore
W głąb leśnych ostępów, gdzie nawet elf i centaur nie czują się zbyt pewnie. Dwie leśne istoty przeciw GIGANTOM. Można? No jasne. Opis dość skrótowy, bo tempo było bardzo szybkie, sesja dość długa i działo się wiele rzeczy.

 
Feregis [Elf 3] STR:9 INT:10 WIS:8 DEX:14 CON:9 CHA:9 HP:5 XP:15265
Endor [Centaur 1] - jeszcze nie ogarnięty mechanicznie

 ---
Emeryk [Fighter 2] STR:9 INT:13 WIS:4 DEX:17 CON:14 CHA:8 HP:15 XP:2000
Daruana [Fighter 2] STR:9 INT:9 WIS:10 DEX:9 CON:13 CHA:14 HP:12 XP:2764
Daruana [Werewolf Whelp] STR:11 INT:9 WIS:8 DEX:9 CON:14 CHA:13 HP:12 XP:-5500
Alex [Fighter 1] STR:16 INT:7 WIS:10 DEX:9 CON:14 CHA:17 HP:5 XP:112
Alvarez [Thief 2] STR:10 INT:9 WIS:6 [po wyleczeniu] DEX:7 CON:8 CHA:11 HP:4 XP:1494

Elf Feregis postanawia zrobić coś z napotkanym gigantem, który zabił Eryka z Ostlandu, rycerza Zakonu Gryfa. Potwór kręci się dość blisko wsi, których powiedzmy, że pilnuje. W zwyczajowym punkcie zbornym w Puszczy Radlebb spotyka się z centaurem Endorem (ruina krasnoludzkiej faktorii). Centaur nieśmiało przedstawia swoje dwie centaurzyce, planują, co i jak. Endor zgadza się pomóc, byle szybko (jedna z kobył jest w ciąży [random]). 

Feregis udaje się do Rifflian - elfiego miasteczka kupieckiego przy jednym z głównych traktów księstwa. Po drodze odkrywa kolejnego olbrzyma. A w zasadzie olbrzymkę. Wpada na pomysł, by ich spiknąć, jakoś zniewolić i wykorzystywać do pomocy. Wizyta w Rifflian jest owocna. Odwiedza brata swojego dziadka, Felegisa, który obiecuje mu pomoc w kwestiach magicznych. Ogólnie sporo rolepleju z wątkami rodzinnymi. Powstaje w locie historia elfa, dlaczego nie ma typowych mocy rasowych, itd. W elfiej faktorii zakupuje sporo sprzętu, w tym magicznego [random aukcji magicznej]. Nie zwraca kompletnie uwagi na pieniądze, a ma ich cała masę, więc... łatwo przyszło, łatwo poszło.

Po zakupach i poprzednich przygodach jego arsenał magiczno - specjalistyczny wygląda tak:
- kołczan srebrnych strzał / proszek usypiający x23 / proszek podrażniający
- chainmail +1 / axe +1
- ring of animal control / cloak of elvenkind
- scroll of protection: lycanthropes / elementals / magic

Akcja wyglądała z grubsza tak. Jazda wierzchem na centaurze po ogromnych połaciach leśnej dziczy (ryzykując encountery). Tropienie leż pary gigantów i trochę survivalu (zasoby). Po odnalezieniu gigancicy, elf koncypuje konkretny plan (beczka miodu + proszek nasenny + różne triki zastraszające + zadawanie bólu). Wiadomo - otwarta bijatyka nie miałaby raczej sensu. Doprowadza ją do jaskini koło wsi Miedziak, gdzie było leże białego smoka (którego zabił miesiąc temu randomowy cyklop) i tam ją więzi. Kasa z jej leża jest duża. Dla dzikiego elfa przeogromna i w jego mniemaniu zbędna.

Leże giganta było trochę trudniejsze do odnalezienia. Przeciwnik dużo bardziej wymagający i silniejszy. Tu pomagał pierścień kontroli nad zwierzętami (szerszenie in the face). Niestety, w drodze do groty z nowym niewolnikiem w nocy spada na ekipę 6 gryfów... [random] Feregis i Endor uciekają, a potwory rozwalają giganta.

Nie pamiętam co stało się z dużym łupem, który niósł pobity mob. Jeszcze tej samej nocy, pomiędzy drzewami latał jakiś dziwny, skrzydlaty człowiek [random], ale nie weszli w nim w głębszą interakcję.

Co do stada gryfów. Może to jakaś mistyczna zemsta za zabicie rycerza Zakonu Gryfów? W leżu giganta Feregis odnajduje 2 zakrwawione płaszcze elfów. Być może jego rodziców (tak wykminiliśmy z tła postaci)? Jeden oddaje wujkowi, jeden zachowuje dla siebie. Gigantka jest uwięziona. Co dalej?


---
- Wylosowanie elfiego płaszcza i scrolla obrony przed łakami (a wcześniej pierścienia kontroli nad zwierzakami) to niesamowite dopełnienie leśnego tła kampanii, tworzonej w 80% stricte przez same koncepty postaci graczy. 3/4 sesji w tego eSBeka to Dzicz. Oracle Dice Rulez.

- Nowe wątki biograficzne, sprawa z gryfami, uwięzienie gigancicy, coraz większa rola Rifflian w kampanii. Sporo nowości, generalnie. Emerykowi też doszło parę bio-wtrętów, które mogą zagrać dalszym w toku rozwoju sandboxa.

- Elf na luzie awansował na 3 level. Centaur jeszcze nie ogarnięty mechanicznie (stosuję statsy typowego moba z bestiariusza).

- Mapa kampanii w następnym raporcie.

Brak komentarzy: